poniedziałek, 06 marzec 2017 08:57

WĘDKOWANIE NA JEZIORZE LUBIKOWSKIM

Jezioro Lubikowskie leży na pagórkowatym terenie Bruzdy Zbąszyńskiej. Położone jest 10 km od Międzyrzecza. Znajduje się ono na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Za wyjątkiem niskiego brzegu wschodniego, jezioro otaczają skarpy wyniesione do wysokości kilku metrów.

Zajmuje powierzchnię 314,7 ha, oferując doskonałe warunki do wypoczynku nad krystalicznie czystą wodą. Jest to największe i najgłębsze jezioro Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Maksymalna głębokość jeziora to 35,5 metra. Średnia głębokość wynosi 10,9 metra. Ze względu na czyste wody o dużej przejrzystości i urozmaiconym dnie, jezioro to jest często odwiedzane przez płetwonurków.

Od strony miejscowości Lubikowo (dojechać trzeba drogami leśnymi, nietrudno się zgubić - ale cel jest tego zdecydowanie wart!), znajduje się tu piękna, długa choć wąska plaża z pomostami, które mocno wcinają się powierzchnię jeziora. Płytkie wejście do wody jest bardzo długie, a przejrzystość tak duża, że koniecznie trzeba tu zabrać maskę do nurkowania lub chociaż okulary do pływania. Jest na co popatrzeć: pływające wokół rybki, idealnie piaszczyste dno. W głębszej części jeziora jest dużo roślin, które są doskonale widoczne z kajaka. Dodatkowo sporo zatoczek, przewężeń i ciekawych brzegów sprzyja fanom kajakowania. Jezioro Lubikowskie otoczone jest pięknymi lasami, więc nie zabraknie też miejsc do spacerowania i zbierania grzybów, których jest w okolicy wyjątkowo dużo. Jezioro Lubikowskie polecamy amatorom ciszy, spokoju, rodzinom i tym, którzy cenią sobie czystą wodę, piękną przyrodę i bajeczne okolice spacerowe.

Jezioro Lubikowskie na pojezierzu lubuskim to nr 1 naszych wypraw w roku 2020! Bajeczne z wodą tak czystą, że można się w niej przejrzeć. Idealna plaża, długie, szerokie pomosty ciągnące się w dal jeziora i super warunki do pływania, wypoczynku, kajakowania i wędkowania. Czysta magia!